Hakkımızda

Eğitici Oyuncak tasarım üretim ve pazarlamasına yönelik bu girişim bir eğitimcinin mesleki yaşamında ihtiyaç duyduğu eğitim materyallerini üretme, öncelikle kendi öğrencileri, sonra meslektaşları ve diğer tüm ihtiyaç sahipleri ile paylaşma düşünün yansıması olarak ortaya çıkmıştır.

            Üretim yolculuğu 2003 yılında “Feryat İmalat” bünyesinde “Tangram” ile başlamıştır.  2006 yılında altı eğitimcinin ticari girişimi ile “Ce1 Eğitim Araçları” kurulmuştur. Ce1 Eğitim Araçları ürün yelpazesini Kesir Takımı, Taban Blokları, Açılar, Geometri Tahtası, Sayı Basamak Tablosu, Onluk Kart, Geometrik Şekiller, Mıknatıslı El yazısı Harfleri gibi ürünlerle genişleterek yolculuğuna devam etmiştir. On yıl boyunca bu alanda çalışmalarını sürdüren Ce1 Eğitim Araçları 2013 yılında faaliyetlerini sonlandırma kararı almıştır.

            2013 yılında Ce1 Eğitim Araçları’nın bıraktığı yerden Pres Kesim ve Serigraf Baskı gibi üretim tekniklerini de bünyesine alarak üç ortaklı olarak “Topak Eğitim Araçları” adlı yeni firmamız kurulmuştur. Tüm imalatın kendi atölyemizde yapılması ile birlikte ürünlerimiz yaklaşık 100 çeşidi bulmuştur. Topak Eğitim Araçları bünyesinde üretilmekte olan ürünler www.ce1egitim.com ve www.topakegitim.com web adresleri üzerinden pazarlama ve satışı yapılmaktadır. Web sitelerimizde yalnızca kendi tasarım ve üretimimiz olan ürünlere yer verilmektedir. 

            2016 yılında Sinop İli Gerze İlçesi içerisinde kendi atölyesine taşınmıştır.  Halen eğitici oyuncaklara yönelik tasarım, üretim ve pazarlama faaliyetlerine burada devam etmektedir.